Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Z myślą o bezpieczeństwie

20 stycznia Komenda Miejska Policji w Poznaniu wraz z Komisariatem Wodnym Policji oraz Państwową Strażą Pożarną w Poznaniu zainaugurowali projekt „Bezpieczna zabawa zimą” w powiecie poznańskim.

Inauguracja projektu odbyła się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Niepruszewie (gm. Buk) oraz w Szkole Podstawowej w Lusowie (gm. Tarnowo Podgórne). Dzięki prelekcji strażaków uczniowie mieli okazje poznać zasady bezpieczeństwa podczas pobytu w domu oraz jak należy zachować się w przypadku wystąpienia pożaru.

W dalszej części funkcjonariusz Komisariatu Wodnego Policji omówił zasady zachowania się w kontaktach z psami, w czym bardzo pomocny okazał się pies służbowy. Na zakończenie wspólnie przedstawiono sytuacje występowania zagrożeń związanych z pobytem przy zbiornikach wodnych oraz przypomnienie podstaw pierwszej pomocy.

Na zakończenie spotkania dzieci sprawdziły swoją wiedzę, odpowiadając na pytania, za które otrzymały nagrody przekazane przez Starostwo Powiatowe w Poznaniu.

Autor: st.sierż. Sylwia Stańko (Wydział Prewencji KMP Poznań)

Opublikowano: 21 stycznia 2015