Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Goście z Ukrainy w Owińskach

Do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach przyjechała 60-sobowa grupa gości z Ukrainy, w której znaleźli się pedagodzy oraz rodzice z niewidomymi dziećmi. – Cieszymy się, że możemy was tutaj gościć. Będziecie przebywać w najpiękniejszym tego typu ośrodku w Polsce. Chcemy się z wami dzielić naszą wiedzą – mówił podczas oficjalnego powitania Starosta Poznański, Jan Grabkowski.

W trakcie spotkania Starosta Poznański przypomniał także historię ośrodka w Owińskach. Zarówno tę starszą jak i nowszą. – To obiekt, w którym kiedyś był klasztor cysterski. Obecnie łączy on w sobie funkcje historyczne z dydaktycznymi. I to na najwyższym poziomie. Przez ostatnie lata włożyliśmy mnóstwo pracy oraz pieniędzy, by zmodernizować ośrodek. Ta modernizacja zresztą cały czas trwa – dodał Jan Grabkowski, który zachęcił również gości do korzystania z jedynego i niepowtarzalnego Parku Orientacji Przestrzennej.

Gości z Ukrainy gorąco przywitała także Maria Tomaszewska, dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach. – Spotkacie tutaj wielu życzliwych ludzi. Mam nadzieję, że będziecie się u nas bardzo dobrze czuli i wyjedziecie stąd z poczuciem dobrze spędzonego czasu – stwierdziła szefowa ośrodka, która podobnie jak Starosta Poznański otrzymała od gości drobne upominki.

Grupa z Ukrainy w Owińskach przebywać będzie do 12 lipca. W tym czasie odbywać się będą bardzo intensywne zajęcia zarówno z niewidomymi dziećmi jak i z ich rodzicami. Tyflopedagodzy z Ośrodka będą zapoznawać kolegów z Ukrainy z najnowszymi metodami pracy oraz sprzętem i pomocami dydaktycznymi niedostępnymi obecnie na Ukrainie. Z gośćmi pracować będą także wykształceni w ośrodku podczas wcześniejszych projektów tyflopedagodzy z Gruzji i Armenii.

Opublikowano: 1 lipca 2015