Za unijne pieniądze w Wielkopolsce kształcą prawdziwych zawodowców

Nasze Miasto Poznań, 16 marca 2018

Fundusze Europejskie. Młodzież przygotowująca się do wejścia na rynek pracy, nie zawsze ma możliwości zdobycia odpowiedniego wykształcenia zawodowego, by od razu po skończeniu nauki w szkołach, móc na nim zaistnieć. W ramach WRPO 2014+istnieje możliwość stworzenia takiej oferty edukacyjnej, która przygotowywałaby zarówno młodzież, jak i samych nauczycieli.

Nowoczesne Centrum Kształcenia Praktycznego buduje w Swarzędzu powiat poznański. Obecnie jest ono na etapie stanu surowego zamkniętego i wkrótce rozpocznie się układanie instalacji wewnętrznych. Wartej 34 mln zł inwestycji przy Zespole Szkół nr 1 patronuje Jan Grabkowski, starosta poznański. – Kilkanaście lat temu podjęliśmy decyzję, że stawiamy na kształcenie zawodowe i to na najwyższym, europejskim poziomie. Dziś budujemy najnowocześniejsze w kraju centrum kształcenia, gdzie młodzież uczyć się będzie w kilkudziesięciu zawodach, w supernowoczesnych laboratoriach – mówi Jan Grabkowski. Projekt zakłada powstanie budynku, w którym znajdzie się osiemnaście specjalistycznych pracowni do nauki zawodu oraz część hotelowo-gastronomiczna.

Opublikowano: 19 marca 2018