Nawigacja
Powiat Poznański
powiatowa 17
Telewizja STK
Konkurs Czujka CzaduNieodpłatna pomoc prawna
Telewizyjna17
Radiowa17
Multimedia Aktywność ProjektowaZapowiedzi Wydarzenia Relacje

Zgłaszajmy Talenty

zaj

Można już zgłaszać prace do udziału w Powiatowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych – mieszkańców Powiatu Poznańskiego pn. „Zlot Talentów”. W przeglądzie mogą uczestniczyć osoby niepełnosprawne zamieszkujące na terenie powiatu poznańskiego niezależnie od wieku. Zgłoszeń można dokonywać w terminie do 26 maja 2017 roku.

Jak podkreśla Jerzy Pelowski, kierownik Domu Pomocy Maltańskiej, są wśród nas utalentowani artyści. – Warto dla ich twórczości stworzyć przestrzeń, która ogółowi społeczeństwa przybliży walory ich prac. Właśnie z myślą o zaprezentowaniu potencjału artystycznego, jaki mają w sobie osoby z niepełnosprawnościami powstał „Zlot Talentów”. W tym roku odbędzie się już piąta edycja tego przeglądu. Podczas planowanego na 15 września finału artyści zaprezentują swoje uzdolnienia w takich dziedzinach sztuki jak malarstwo, literatura, film, muzyka czy teatr. W tym roku dołożyliśmy kategorię fotografia. Szczególny nacisk chcemy położyć na zachęcenie do uczestnictwa w przeglądzie osób indywidualnych, które na co dzień nie są uczestnikami ośrodków, jak chociażby warsztaty terapii zajęciowej – mówi Jerzy Pelowski.

Wypełnioną kartę zgłoszenia należy wysłać w wersji papierowej na adres: Dom Pomocy Maltańskiej, ul. Dworcowa 16, 62-041 Puszczykowo lub w wersji elektronicznej na adres: maltadom@wp.pl. Szczegółowe informacje na temat przeglądu oraz karta zgłoszeń dostępne są poniżej, a także na stronie www.maltadom.fc.pl lub pod numerem telefonu: 61 819 44 46, 507 117 248. Kontakt: maltadom@wp.pl. Twórcy najlepszych prac zostaną nagrodzeni. Spośród wszystkich uczestników przeglądu wyłoniony zostanie „Talent Roku 2017”. Finał „Zlotu Talentów” zostanie uświetniony występem gwiazdy. Organizatorem finansowanego ze środków powiatu poznańskiego przeglądu jest Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska”.

Autor: Agnieszka Wojtunik

ZLOT TALENTÓW – ZAPROSZENIE
ZLOT TALENTÓW – REGULAMIN
ZAŁĄCZNIK NR 1
ZAŁĄCZNIK NR 2
ZAŁĄCZNIK NR 3
ZAŁĄCZNIK NR 4

1

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
17 marca 2017