Sport

Złoto dla Jastrzębskiego Węgla

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wywalczyli złoty medal mistrzostw Polski młodzików. Turniej finałowy odbył się w Tarnowie Podgórnym oraz Rokietnicy. W decydującym meczu młodzież z Jastrzębia pokonała 2:1 Trefl Gdańsk.

– Siłą tej grupy jest zespołowość. Ten zespół zahartował się w turniejach kwalifikacyjnych, szczególnie trudnym półfinałowym i teraz to zaprocentowało. Zawodnicy wytrzymali presję i obronili ubiegłoroczne mistrzostwo. To kapitalna sprawa. Mam nadzieję, że ci chłopcy nadal będą czynić postępy – powiedział po meczu trener Krzysztof Radajewski.

Finałowe spotkanie obserwował m.in. wicestarosta poznański Tomasz Łubiński. On też wręczył najlepszej drużynie puchar za zwycięstwo. Brązowy medal przypadł w udziale siatkarzom SK JSW Koks Radlin, którzy w spotkaniu o trzecie miejsce pokonali 2:0 UMKS MOS Wola Warszawa.

Po ostatnim meczu wręczono także nagrody indywidualne. MVP turnieju wybrano Damiana Czetowicza z Jastrzębskiego Węgla. Najlepszym rozgrywającym turnieju został  Jakub Wilkowski z Trefla Gdańsk, atakującym – Filip Grygiel z Koksu Radlin, środkowym – Jan Breziński z Trefla, przyjmującym – Konrad Stokłosiński z UMKS MOS Wola Warszawa, a libero – Piotr Leśniewski z Trefla.

Klasyfikacja końcowa mistrzostw Polski młodzików: 1. Jastrzębski Węgiel, 2. Trefl Gdańsk, 3. Koks Radlin, 4. MOS Wola Warszawa, 5. Maraton Świnoujście, 6. Chemik Bydgoszcz, 7. Piast Krotoszyn, 8. MKS MDK Warszawa.

Opublikowano: 4 maja 2015