Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Złoto dla II LO ze Swarzędza

W Mosinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt. W turnieju wystartowało pięć zespołów. Bezkonkurencyjne w tej rywalizacji okazały się uczennice II LO w Swarzędzu, szkoły prowadzonej przez powiat poznański, które wygrały wszystkie mecze.

W zwycięskiej drużynie rewelacyjnie w bramce zagrała Iga Wardach, która w całym turnieju wpuściła tylko dwie bramki. Z kolei motorem napędowym zespołu był jego kapitan Natalia Tądrowska, która swoimi zagraniami motywowała koleżanki do bardzo dobrej gry. Na pochwałę zasłużył zresztą cały zespół.

Skład II LO Swarzędz: Iga Wardach, Maja Śmierzchała, Aleksandra Skrzypkowska, Natalia Tądrowska, Aleksandra Kucharska, Zuzanna Myślińska, Julia Malinowska, Klaudia Jasińska, Anna Chudzińska, Agnieszka Świątek, Sylwia Jałoszyńska, Kinga Jóźwiak.

Wyniki: II LO Swarzędz – ZS Mosina 4:1, II LO Swarzędz – ZS Kórnik 4:1, II LO Swarzędz – ZS Rokietnica 6:0, II LO Swarzędz – ZS Puszczykowo 3:0.

Klasyfikacja końcowa: 1. II LO Swarzędz, 2. ZS Kórnik, 3. ZS Puszczykowo, 4. ZS Mosina, 5. ZS Rokietnica.

Autor: Ewa Portala-Janik

Opublikowano: 18 listopada 2016