Złoty medal kolarza z Kartuz

Zakończyły się mistrzostwa świata w kolarstwie torowym. W holenderskim Apeldoorn wystartowało troje zawodników z powiatu poznańskiego, Julita Jagodzińska z Tarnovii Tarnowo Podgórne oraz Nikol Płosaj i Patryk Rajkowski z UKS Mróz Jedynki Colnago Kórnik. Nasi reprezentanci tym razem wrócili z mistrzostw bez medalu. Z naszej ekipy największy sukces odniósł Szymon Sajnok. Wychowanek Cartusii Kartuzy w znakomitym stylu sięgnął po złoty medal w konkurencji omnium, będącej kolarskim wielobojem. 20-latek rozpoczął zmagania od jedenastego miejsca w scratchu i drugiego w wyścigu tempo. Później triumfował w biegu eliminacyjnym, a kropkę nad “i” postawił w wyścigu punktowym. Ostatecznie w końcowej klasyfikacji nasz reprezentant wyprzedził Holendra Jana Willema van Schipa i Włocha Simone Consonniego. Szymon Sajnok startuje zarówno na torze jak i na szosie.

Szymon Sajnok na najwyższym stopniu podium (fot. PZKol. facebook)

Tymczasem kolarze UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik nie tak dawno zakończyli dwutygodniowe zgrupowanie w hiszpańskiej miejscowości Lloret de Mar. – Plany treningowe zostały zrealizowane w stu procentach – zapewnia trener Robert Taciak. W zgrupowaniu nie wzięli udziału Nikol Płosaj i Patryk Rajkowski, którzy w tym czasie przygotowywali się do mistrzostw świata w Apeldoorn.

fot. UKS Jedynka Kórnik facebook – Szymon Gruchalski Cycling (2x)

Opublikowano: 5 marca 2018