Zobacz, co się zmieniło dzięki UE

Gazeta Wyborcza Poznań, 30 kwietnia 2014

Teatr, kina, uczelnie, straż pożarna, MPK, a także małe i większe firmy otwierają swoje podwoje w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.  Wielkopolanie będą mogli zobaczyć z bliska wybrane projekty, które zostały zrealizowane dzięki unijnym dotacjom.

6 maja swoje drzwi otwiera Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla dzieci Niewidomych w Owińskach, który zachęca do udziału w konkursie „Dotknij świata, dotknij słowa”. Wycieczki młodzieży szkolnej odwiedzą park Orientacji Przestrzennej oraz kolekcje Muzeum Tyflologicznego.

Każdy z uczestników otrzyma na własność dotykowy alfabet Braille’a oraz kartkę z krótkim tekstem tylko w piśmie punktowym. Zadaniem dzieci będzie rozwiązanie zagadki – przetłumaczenie tekstu, jaki otrzymało w druku wypukłym. Dzieci wyślą odpowiedzi na adres biura promocji Starostwa Powiatowego. Wszystkie poprawne odpowiedzi będą brały udział w losowaniu nagród.

Opublikowano: 8 maja 2014