Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Żużlowcy odwiedzili sponsora

Żużlowa reprezentacja Polski pojawiła się w Komornikach, w siedzibie firmy GLS, europejskiego lidera w zakresie logistyki i dostarczania przesyłek. Nie był to żaden przypadek, bo firma z powiatu poznańskiego od tego roku jest sponsorem generalnym biało-czerwonych.

– Zdecydowaliśmy się na ten krok, ponieważ wierzymy, że GLS i żużel doskonale do siebie pasują. Szybkość, precyzja i jakość, to trzy czynniki, które łączą firmę GLS z żużlową reprezentacją Polski – mówił na niedawnej, oficjalnej konferencji prasowej Tomasz Kroll, generalny menedżer GLS Poland.

Żużlowcy przyjechali do Komornik, ponieważ od poniedziałku przygotowują się do finału Drużynowego Pucharu Świata, który w sobotę odbędzie się na torze w Lesznie. Nasza reprezentacja w tych zawodach bronić będzie tytułu zdobytego przed rokiem w Manchesterze.

Polacy są też zdecydowanym faworytem leszczyńskiego finału. – Wiemy, że jesteśmy uważani za kandydata do złota numer jeden. I to jest fajne, ale z tego powodu nikt medali za darmo nam nie da. Trzeba je będzie wywalczyć na torze. I na tę walkę jesteśmy przygotowani – mówił w Komornikach trener Marek Cieślak.

W zespole, który ma sięgnąć po tytuł są Bartosz Zmarzlik, Piotr Pawlicki, Patryk Dudek, Maciej Janowski oraz rezerwowy junior Bartosz Smektała. Rywalami biało-czerwonych w finale będą Brytyjczycy, Szwedzi oraz zwycięzca barażu, który odbędzie się w piątek. Finał zaplanowano na sobotę na godz. 19.00.

Fot. Żużlowa Reprezentacja Polski Facebook

Opublikowano: 5 lipca 2017