145-lecie szkoły w Strykowie

posadzenie drzewa w stęszewie

3 kwietnia przypadał jubileusz 145–lecia istnienia Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Strykowie. Z uwagi na niecodzienną sytuację w kraju związaną z zagrożeniem epidemicznym, a także mając na uwadze bezpieczeństwo uczniów, pracowników, absolwentów oraz przyjaciół szkoły, świętowanie tej niezwykłej uroczystości wyglądało trochę inaczej niż planowano.

By przywołać najważniejsze wydarzenia z życia szkoły, a także przedstawić krótki rys historyczny placówki, uczniowie przygotowali specjalne wydanie szkolnej gazetki „KOR – wieści”. Ponadto w przedszkolu oraz w szkole odbyły się lekcje poświęcone historii placówki jak i patrona Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strykowie, Januszowi Korczakowi. Z okazji jubileuszu, szkoła wydała również specjalny kalendarz, w którym przedstawione są m.in. prace plastyczne uczniów. Ponadto zaplanowano wystawę prac plastycznych i zdjęć przedstawiających jubileusz szkoły oczami dzieci.

7 czerwca odbyła się natomiast ceremonia posadzenia drzewa – surmia katalpa, upamiętniająca 145 lat istnienia szkoły. Posadzenia dokonał m.in. najmłodszy uczeń oraz najstarszy absolwent szkoły, a także dyrektor placówki Igor Bykowski. Podczas uroczystości nie zabrakło krótkiej części artystycznej w wykonaniu uczniów oraz życzeń jubileuszowych zaproszonych gości. W ceremonii uczestniczyli m.in.: burmistrz Włodzimierz Pinczak, dyrektorzy gminnych szkół, przyjaciele szkoły oraz przedstawiciele społeczności wsi Strykowo.

Źródło: Samorządowy Portal Internetowy Gminy Stęszew

posadzenie drzewa w stęszewie