15-latek napisał książkę

książka odkładka

„Tajemnica Monfalcone” – taki tytuł nosi książka Maksymiliana Jankowskiego, która właśnie ukazała się na rynku. To debiut literacki …nastolatka mieszkającego w sołectwie Przeźmierowo. – Maksymilian napisał ją w wieku piętnastu lat w formie pamiętnika z podróży. W książce jest prawie wszystko, co może zainteresować nastolatka: przygoda, pierwsza miłość, perypetie rodzinne – czytamy na stronie gminy Tarnowo Podgórne.

O czym jest „Tajemnica Monfalcone”? – Przedstawia ona wakacyjne perypetie Cezarego Kostrzewskiego, udającego się w podróż do Rzymu w towarzystwie narwanego ojczyma, który wychował się na przedmieściach Wiecznego Miasta, antagonistycznie usposobionej do owego Włocha matki, wrednego młodszego brata oraz nieodłącznego czworonożnego przyjaciela – można przeczytać na stronie tajemnicamonfalcone.pl Tam też więcej informacji na temat książki.

książka odkładka

Opublikowano: 29 lipca 2021