4 punkty w dwóch meczach

mecz piłkarzy uni swarzedz

Piłkarze III-ligowej Unii Swarzędz w ostatnich dniach rozegrali dwa mecze o punkty. I poradzili sobie całkiem nieźle, bo do swojego dorobku dopisali cztery oczka. W pierwszym spotkaniu, rozegranym w minioną środę, podopieczni trenera Sławomira Suchomskiego pokonali 2:1 na wyjeździe Sokoła Kleczew. – Po raz kolejny w tym sezonie udowodniliśmy, że dobrze radzimy sobie w meczach z wyżej notowanymi przeciwnikami. Wszystkie bramki z tym spotkaniu padły w pierwszej połowie meczu. Dzięki temu zwycięstwu Duma Swarzędza, przynajmniej na chwilę, wyszła ze strefy spadkowej – czytamy na klubowej stronie.

Cztery dni później piłkarze z powiatu poznańskiego pojechali do Koszalina. – Obie drużyny podchodziły do niedzielnej batalii ze świadomością, że jedynie zwycięstwo może poprawić ich sytuację w tabeli. Każde inne rozstrzygnięcie w ogóle nie wchodziło w grę, więc od pierwszej minuty kibice zgromadzeni na stadionie w Koszalinie mogli zobaczyć stuprocentowe zaangażowanie zarówno po stronie Bałtyku, jak i Unii – relacjonuje klubowa strona. Zespół ze Swarzędza w tym meczu dwukrotnie wychodził na prowadzenie, ale za każdym razem rywale potrafili odpowiedzieć bramką. Tym samym spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Na ten moment Unia zajmuje 15. miejsce w  tabeli i cały czas nie może być pewna utrzymania na III-ligowym poziomie. W następnej kolejce zespół z powiatu poznańskiego zagra na własnym boisku z Unią Janikowo. To spotkanie odbędzie się 12 czerwca, o godz. 13.00. Komplet wyników, terminarz oraz aktualna tabela na stronie 90minut.pl

Sokół Kleczew – Unia Swarzędz 1:2 (1:2)
Bramki: Marcel Koziorowski (33) – Paweł Koralewski (28), Michał Niedźwiedzki (36).

Bałtyk Koszalin – Unia Swarzędz 2:2 (0:0)
Bramki: Sebastian Ginter (69), Arkadiusz Jasitczak (88) – Radosław Barabasz (56), Michał Przybyła (77).

Opublikowano: 7 czerwca 2021