4,6 mln złotych na szczepienia (05.03.2019)

logo codzienny poznań

Ponad 4 miliony złotych zostanie przeznaczonych na bezpłatne szczepienia profilaktyczne przeciwko grypie w ramach programu Stowarzyszenia Metropolia Poznań. Fundusze pochodzą z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Z programu bezpłatnych szczepień będzie mogło skorzystać aż 45 tysięcy osób. To kolejny program związany z profilaktyką zdrowotną, w który zaangażowały się Zarząd Województwa Wielkopolskiego i powiat poznański. Jak zauważył starosta Jan Grabkowski, Powiat Poznański jest liderem w realizacji bezpłatnych szczepień profilaktycznych w Polsce.

Projekt szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców Metropolii Poznań realizowany będzie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania. Skierowany jest do osób w wieku 50-64 lat, a także osób z grup podwyższonego ryzyka zachorowań na grypę z uwagi na charakter wykonywanej pracy. Obejmuje trzy sezony zachorowań od 2019-2022 roku. Z programu wartego ponad 4,6 mln złotych będzie mogło skorzystać około 45 tysiąca osób.

codziennypoznan.pl

Opublikowano: 6 marca 2019