Unia cały czas liczy się w grze

Piłkarze Unii Swarzędz

Piłkarze Unii Swarzędz ani myślą odpuszczać walki o zwycięstwo w grupie wielkopolskiej IV ligi. W świąteczną sobotę zespół z powiatu poznańskiego wygrał w Kole z tamtejszą Olimpią 1:0. To siódme zwycięstwo z rzędu podopiecznych trenera Pawła Boryczki.

– Nasi zawodnicy bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Już w pierwszych dziesięciu minutach dwóch swarzędzan miało okazje sam na sam, których jednak nie dali rady wykorzystać. W 13 min. po zamieszaniu w polu karnym piłka uderzyła w poprzeczkę gospodarzy. Przed przerwą okazję miał jeszcze Krzysztof Stępiński. Niestety “Stępina” po ładnej akcji SKS strzelił za wysoko i futbolówka minęła bramkę – czytamy na stronie Unii.

Jedyna bramka w tym spotkaniu padła w 63 min, kiedy to po rzucie rożnym najprzytomniej w polu karnym rywali zachował się Tomasz Neumann. Po tej wygranej Unia nadal zajmuje trzecie miejsce w tabeli, tracąc trzy punkty do prowadzącego Lubuszanina Trzcianka oraz dwa do Nielby Wągrowiec. Straty do Nielby będzie można zniwelować już w sobotę, ponieważ to właśnie zespół z Wągrowca będzie następnym rywalem Unii. Szlagier 28. kolejki odbędzie się o godz. 17.00 w Swarzędzu.

Święta w bardzo dobrych nastrojach spędzą również piłkarze Tarnovii Tarnowo Podgórne, którzy na własnym boisku pokonali 2:1 Centrę Ostrów. Oba gole dla ekipy z powiatu poznańskiego strzelił Bartosz Ślusarski. Tylko jeden punkt w tej serii spotkań zdobyła za to Kotwica Kórnika, która bezbramkowo zremisowała u siebie z Victorią Września. Tarnovia obecnie zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli, a Kotwica jest piętnasta.

Unia Swarzędz zajmuje trzecie miejsce w tabeli (Fot. Unia Swarzędz)