A mogły być trzy punkty…

piłkarze unii swarzędz

“Mecz niewykorzystanych szans” – taki tytuł nosi relacja z sobotniego spotkania piłkarzy III-ligowej Unii Swarzędz, którą można znaleźć na oficjalnej stronie klubu. – Sławomir Suchomski nie zaliczy swojego debiutu w roli trenera swarzędzkiej Unii do przesadnie udanych. Jego podopieczni po dwóch zmarnowanych rzutach karnych zremisowali na własnym terenie z Gwardią Koszalin 1:1 – czytamy w sprawozdaniu.

Jedenastki w tym meczu były trzy. I wszystkie dla gospodarzy. Pierwszą z nich wykorzystał Mateusz Molewski po nieco ponad pół godzinie gry, doprowadzając w ten sposób do remisu. Drugą, arbiter podyktował tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Do piłki ponownie podszedł Mateusz Molewski, ale tym razem górą był stojący w bramce rywali Mariusz Rzepecki. – Losy meczu mogły rozstrzygnąć się w 90. minucie, kiedy to arbiter zawodów, po przewinieniu na Mateuszu Świergielu, po raz trzeci wskazał na wapno. Do futbolówki podszedł Michał Przybyła i… ponownie Rzepecki wybronił strzał zawodnika Unii – relacjonuje strona klubu z powiatu poznańskiego.

Dodajmy, że oprócz trzech rzutów karnych, sędzia pokazał również trzy czerwone kartki. – W 68. minucie drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę w „Dumie Swarzędza” dostał wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Jan Paczyński. Rywale nie pozostali jednak pod tym względem dłużni i nieco ponad dziesięć minut przed końcem czerwony kartonik obejrzeli jeden z zawodników oraz trener koszalińskiej drużyny – czytamy w relacji. Po tym spotkaniu Unia zajmuje osiemnaste miejsce w tabeli. 9 maja piłkarze ze Swarzędza zagrają kolejny mecz. Tym razem w Wejherowie z tamtejszym Gryfem, który plasuje się oczko niżej od Unii. Wyniki, aktualna tabela i terminarz III ligi na stronie 90minut.pl

Unia Swarzędz – Gwardia Koszalin 1:1 (1:1)
Bramki: Mateusz Molewski (32, karny) – Adam Gross (14).