Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie (02.10.2019)

portal samorządowy

Ponad 2,1 tys. seniorów z powiatu poznańskiego może skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Na bezpłatne szczepienia Starostwo Powiatowe w Poznaniu przeznaczyło 120 tys. zł.

Rzecznik Starostwa Powiatowego w Poznaniu Katarzyna Wozińska-Gracz wyjaśniła w środę, że program bezpłatnych szczepień obejmuje gminy powiatu. Skierowany jest do osób zameldowanych na jego terenie i urodzonych nie później niż 31 grudnia 1954 r.

Szczepienia poprzedzane są kwalifikującym badaniem lekarskim. Odbywać się będą od 7 października w dni robocze w wyznaczonych przychodniach w powiecie poznańskim oraz w soboty w siedzibie firmy Edictum przy ul. Mickiewicza 31 w Poznaniu, po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym.

W tym roku na program starostwo przeznaczyło 120 tys. zł. Z bezpłatnych szczepień może skorzystać ponad 2,1 tys. Zapisy na szczepienia już ruszyły. Akcję bezpłatnych szczepień starostwo realizuje od kilku lat. W poprzednich pięciu edycjach z programu skorzystało prawie 13 tys. osób, a łączny koszt wyniósł ponad 600 tys. zł. Szczepienia w całości finansowane są z pieniędzy powiatu.

– Zachęcam mieszkańców, aby skorzystali z bezpłatnych szczepień. Dzięki naszej inicjatywie zmniejszymy z pewnością liczbę zachorowań i związanych z nimi powikłań. Jednocześnie też odciążymy finansowo mieszkańców naszych gmin – powiedział starosta poznański Jan Grabkowski.

Wykaz placówek medycznych przeprowadzających szczepienia jest na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

Portal Samorządowy

Opublikowano: 8 października 2019