Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Kwi 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Bezpieczeństwo pieszych…

Okres zimowy i niekorzystne warunki na drogach takie, jak mgła, śnieg, czy marznący deszcz mogą powodować wzrost liczby zdarzeń drogowych zwłaszcza z udziałem pieszych. Aby zwiększyć ich bezpieczeństwo policjanci z poznańskiej drogówki przeprowadzili działania profilaktyczne. Ostrzegali o zagrożeniach, informowali o zasadach bezpieczeństwa i wręczali elementy odblaskowe. Akcja została przeprowadzona na terenie powiatu poznańskiego – czytamy na stronie Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Gorsza widoczność na drodze, zły stan nawierzchni jezdni i inne czynniki związane z zimową porą roku mogą powodować więcej zagrożeń dla niechronionych uczestników ruchu. Aby zapobiec niebezpiecznym wydarzeniom z udziałem pieszych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przeprowadzili akcję profilaktyczną na terenie powiatu poznańskiego. W trakcie działań mundurowi informowali przechodniów o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze oraz wręczali elementy odblaskowe.

W rozmowach z pieszymi mundurowi przypominali, że poruszając się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym pieszy jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Po raz kolejny, policjanci z drogówki uświadamiali pieszych, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Przypominali, że mały odblask w formie opaski, breloczka, czy naklejki widoczny z dużo większej odległości przez kierującego pojazdem może uratować jego życie – informuje strona Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Autor: Aleksandra Tomczyk

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 8 lutego 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum