Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Maj 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Dwa obiekty, które łączy woda

Pod koniec listopada pogoda nie zachęca do aktywności pod gołym niebem. Żeby jednak zachować formę, warto ćwiczyć również pod dachem, najlepiej… w Swarzędzu! W ramach jednego kompleksu sportowego działają tam bowiem dwa siostrzane obiekty rekreacyjne, które uzyskały tytuł Rekomendowanej Atrakcji Turystycznej Powiatu Poznańskiego. Łączy je jedno: woda.

Jesienią w Swarzędzu zamarznięta woda służy do przygotowania ulubionego miejsca wszystkich dzieci: lodowiska. Tegoroczny sezon rozpoczął się tydzień temu. W specjalnym namiocie do dyspozycji łyżwiarzy oddano taflę o wymiarach 20 na 40 metrów. Każda sesja trwa 1,5 godziny, co w zupełności wystarczy, aby nacieszyć się jazdą. Ewolucjom na lodzie towarzyszy muzyka, dzięki której przy odrobinie wyobraźni można poczuć się jak na zawodach w łyżwiarstwie figurowym.

W ofercie obiektu znajduje się wypożyczanie i ostrzenie łyżew, najmłodsi adepci jazdy dla bezpieczeństwa otrzymują kaski. Aby pomóc początkującym stawiać na lodzie ich pierwsze, niepewne kroki, zorganizowano naukę jazdy pod opieką instruktora, z której można skorzystać zarówno indywidualnie, jak i w ramach grupy treningowej. W okresie funkcjonowania obiektu organizowane są różne ciekawe wydarzenia na lodzie.

Już 1 i 2 grudnia lodowisko pełne będzie łyżwiarzy w czerwonych czapkach z pomponami, świętujących mikołajki. – Kolejna ciekawa impreza to zaplanowany na 26 stycznia Bal Przebierańców, który stanowi świetną okazję, by dać upust swej kreatywności w trakcie przygotowywania odpowiedniego stroju – mówi Mariola Józwiak, dyrektor Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji.

– Kiedy w pięknych przebraniach w środku karnawału znajdziemy się na lodowej tafli, możemy poczuć się niczym gwiazdy tańczące na lodzie – dodaje. Miłośnicy jazdy na lodzie mogą korzystać ze swarzędzkiego lodowiska niemal do końca zimy, zakończenie obecnego sezonu zaplanowano na 10 marca.
Nie wszyscy dobrze sobie radzą na lodowej tafli, nie każdy też lubi sporty zimowe. Dla tych, którzy wolą rekreacyjny kontakt z wodą w postaci płynnej albo w formie pary, najlepszym wyborem będzie wizyta w Wodnym Raju. Pod tą zachęcającą nazwą kryje się swarzędzka pływalnia. Kompleks składa się z sześciotorowego basenu sportowego o długości 25 metrów oraz basenu rekreacyjnego z atrakcjami w postaci kaskady, gejzerów i biczy wodnych oraz dzikiej rzeki.

Na małe dzieci czeka brodzik z minizjeżdżalnią, a na wszystkich… odważnych – dwie multimedialne zjeżdżalnie o długości 90 metrów. Ofertę uzupełniają jacuzzi i trzy sauny, dwie fińskie i jedna parowa. Po wyjściu z wody można skorzystać z gabinetu masażu, kawiarni i bowlingu. Na pływalni odbywają się zajęcia w zakresie nauki i doskonalenia pływania, Aqua Aerobic i zajęcia Aqua Senior, a także szeroka gama ćwiczeń w ramach aerobiku.

fot. Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji

Oprócz zajęć cyklicznych, basen jest też areną specjalnych wydarzeń z okazji Dnia Kobiet, Dnia Dziecka czy andrzejek. Lodowisko i pływalnia Wodny Raj to obiekty Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, stanowiące część większego kompleksu, usytuowanego nad Jeziorem Swarzędzkim, w skład którego wchodzą również hala sportowa, korty tenisowe, przystań, scena plenerowa, boiska, siłownia zewnętrzna, place zabaw i skatepark.

Zarówno lodowisko, jak i basen czynne są codziennie od rana do późnego wieczora. Nie pozostaje nic innego, jak wybrać się do Swarzędza i zdecydować, jaki rodzaj wody: zamarznięta na lodowisku, ciepła w basenie czy gorąca w saunie, najbardziej nam odpowiada.

Autor: Piotr Basiński

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 5 grudnia 2018


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum