Czas na Seniora

Czas: 13:00 - 16:00

Miejsce: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dopiewie

Warsztaty: Czas na seniora w Dopiewie

Ośrodek Pomocy Społecznej w Dopiewie oraz Stowarzyszenie Metropolia Poznań serdecznie zapraszają na dwudniowe bezpłatne warsztaty dla seniorów. Głównym celem warsztatów jest aktywizacja obywatelska seniorów, budowanie kompetencji interpersonalnych oraz umiejętności w zakresie planowania i realizowania inicjatyw senioralnych, a także przekazanie informacji o usługach dla seniorów.

Warsztaty odbędą się w dniach 8.07 – 9.07.2019r. w Gminnym Ośrodku
Sportu i Rekreacji w Dopiewie, znajdującym się pod adresem ul. Polna 1A.

Ramowy program:
Dzień 1 – 08.07.2019r. godz. 13:00 do 16:00
Moduł 1 – MÓJ POTENCJAŁ NA PLUS – warsztat wprowadzający
Moduł 2 – WARSZTAT MUTLIMEDIALNY Z KOMUNIKATYWNOŚCI
– Multimedialny warsztat w formie zabawy budujący kompetencje w dziedzinie umiejętności interpersonalnych i autoprezentacji
Dzień 2 – 09.07.2019r. godz. 13:00 do 16:00
Moduł 3 – SENIORZY DZIAŁAJĄ WSPÓLNIE – SENIORZY DZIAŁAJĄ SPOŁECZNIE
– Warsztat dotyczący współpracy w grupie, prowadzenia wspólnych inicjatyw (w tym projektów międzypokoleniowych)
Moduł 4 – OBYWATELSKI SENIOR – Komponent edukacyjno – aktywizujący w zakresie partycypacji obywatelskiej z elementami otwartej debaty
Moduł 5 – GIEŁDA USŁUG DLA SENIORÓW ORAZ DORADZTWO

Zgłoszenia można składać osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dopiewie, ul. Konarzewska 12 lub pod numerem telefonu 61 8148 020.
Spotkanie organizowane w ramach projektu pt. „ CZAS NA SENIORA W METROPOLII POZNAŃ I AGLORMERACJI KALISKO – OSTROWSKIEJ

Redaktor: Andrzej Och
Opublikowano: 8 sierpnia 2019