Lusowskie Spotkania

Czas: 13:00 - 14:00

Miejsce: Kościół w Lusowie

Lusowskie Spotkania Muzyczne 123 – Trio Maestri Violbassi

Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowie Podgórnym zaprasza na Lusowskie Spotkania Muzyczne 123 – Trio Maestri Violbassi

Dla lusowskich melomanów zagra tym razem trio Trio Maestri Violbassi, w składzie: Ewa Guzowska, Józef Czarnecki i Szymon Guzowski. Usłyszymy dwie suity J.S. Bacha, sonatę J. Barriera oraz utwory H. Fryba i A. Albrechtbergera.

Ewa Guzowska jest altowiolistką, pedagogiem, doktorem habilitowanym i profesorem nadzwyczajnym Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Ukończyła z wyróżnieniem Universitat der Kunste w Berlinie oraz wyróżnieniem Summa Cum Laude studia podyplomowe. Jest również absolwentką z wyróżnieniem Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Współpracowała z licznymi orkiestrami, jako solistka z Polską Filharmonią Kameralną, wielokrotnie z Poznańską Filharmonią, Bydgoską Orkiestrą Kameralną, Akademicką Orkiestrą. Jest inicjatorką oraz współorganizatorką wraz Konińskim Towarzystwem Muzycznym, Międzynarodowego Kursu Muzycznego dla Altowiolistów i Kontrabasistów im. Witolda Friemanna w Koninie, gdzie występuje w charakterze wykładowcy oraz dyrektora artystycznego oraz organizatorką i pomysłodawcą Ogólnopolskich Warsztatów Altówkowych im. F. Nowowiejskiego w Poznaniu.

Józef Czarnecki przygodę z wiolonczelą rozpoczął w wieku 7 lat. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Po ukończeniu studiów w 2000 roku, rozpoczął dalsze kształcenie w Musikhochschule w Lubece, w klasie wiolonczeli Ulfa Tischbirka oraz w klasie muzyki kameralnej Waltera Levina, gdzie studiował do 2006 roku. Występował u boku takich artystów jak Christiane Edinger, Marice Bourgh czy Marek Drewnowski. Od 2006 roku Józef Czarnecki jest solistą Orkiestry Filharmonii.

Szymon Guzowski w roku 1999 ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego, w klasie kontrabasu profesora Piotra Czerwińskiego. Od roku 2000 zatrudniony jest na stanowisku asystenta swojej alma mater. W roku 2008 obronił pracę doktorską. W roku 2013 ukończył studia podyplomowe w zakresie gry na violone, kontrabasie wiedeńskim i violi da gamba w klasie Kazimierza Pyzika w Zakładzie Instrumentów Historycznych na Wydziale Instrumentalnym w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od roku 2000 jest również muzykiem Filharmonii Poznańskiej. W trakcie pracy, początkowo na stanowisku muzyka tutti a później jako solista, wykonał ok. pięciuset koncertów (głównie symfonicznych). Współpracował z wielkimi osobowościami światowego formatu. Znaczącą częścią jego artystycznej działalności jest kameralistyka. W kręgu jego zainteresowań znajduje się również muzyka współczesna. Uczestniczył w wielu prawykonaniach, m.in. Koncertu podwójnego na skrzypce i altówkę – Krzysztofa Pendereckiego (polskie prawykonanie). W ramach 50. Konkursu Młodych Kompozytorów Im. Tadeusza Bairda z zespołem an_ARCHE new music ansamble brał udział w prawykonaniach utworów młodych kompozytorów.

Lusowskie Spotkania Muzyczne, koncert 123 – Trio Maestri Violbassi

8 września 2019r., godz. 13:00, kościół w Lusowie