Bieg Księżnej Dąbrówki

Czas: Całodniowe

Miejsce: Dąbrówka

Bieg o koronę Księżnej Dąbrówki

To już IX edycja biegu o koronę Księżnej Dąbrówki. – Tradycją stało się, że w ostatnią niedzielę maja w Dąbrówce przy ul. Parkowej na skraju lasu palędzko-zakrzewskiego spotykają biegacze mali i więksi oraz chodziarze nordic walking. Dzieci, w zależności od wieku, będą mieli do pokonania od 200 do 1000 metrów. Zawodnicy startujący w biegu głównym przebiegną 10 km, a chodziarze przejdą 7,5 km – opowiada Marcin Napierała, organizator biegu oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie.

– Na mecie dla wszystkich dzieci przewidziane są złote pamiątkowe medale, a dla dorosłych medale dedykowane w kształcie ogniwa korony, które w wyniku połączenia ze sobą pięciu sztuk, mogą stworzyć symboliczną koronę. Każdy kto zbierze „koronę” otrzyma pamiątkowy złoty dukat. Medale w takiej formule będziemy rozdawać do X edycji włącznie. Od XI edycji czyli od roku 2021 medale będą inne. W tegorocznym pakiecie startowym zaplanowaliśmy także m.in. okolicznościową koszulkę, poczęstunek na mecie, no i oczywiście wodę na trasie zawodów i na mecie. Zapewniamy także słońce – zapewnia Marcin Napierała.

Zawody zaplanowano na 26 maja. Więcej informacji oraz zapisy TUTAJ

Opublikowano: 26 maja 2019