Cytobus w Biedrusku

Grafika kwiata na damskim ciele
Cytobus w Biedrusku

Kategoria: Zdrowie

Data: 07 wrz 2019

Czas: 8:00 - 14:00

Miejsce: Dom Osiedlowy

Cytobus przyjedzie do Biedruska – już teraz zapisz się na bezpłatne badania cytologiczne

Podczas Dni Biedruska – 7 września (sobota) przy Domu Osiedlowym ul. Zjednoczenia 4, w godz. 13.00-17.00 Panie będą mogły bezpłatne odbyć badania cytologiczne. Badania adresowane są dla Pań w wieku 25-59 lat, które w ciągu ostatnich trzech lat nie miały wykonywanej profilaktycznej cytologii w ramach programu profilaktycznego finansowanego przez NFZ. Badania będą wykonywane przez wykwalifikowaną położną, a każda uczestniczka badania otrzyma broszury dotyczące profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy. Zapisy na badanie przyjmuje Paulina Olszewska (Urząd Gminy Suchy Las) pod nr tel. 61 8 926 442, w godz. 8.00-14.00.
Co należy wiedzieć przed zapisaniem się na badanie
Poniżej kilka informacji dot. przygotowania do badania cytologicznego:
– na badanie nie należy zgłaszać się w czasie miesiączki,
– od ostatniego dnia miesiączki powinno upłynąć co najmniej 4 dni,
– na badanie należy zgłaszać się nie później niż 4 dni przed rozpoczęciem miesiączki,
– co najmniej 4 dni przed badaniem nie należy stosować żadnych leków dopochwowych,
– od ostatniego badania ginekologicznego/USG przezpochwowego powinien upłynąć co najmniej 1 dzień.

Redaktor: Andrzej Och
Opublikowano: 7 września 2019