makieta grodu w Dąbrówce

Czas: 11:00 - 14:30

Miejsce: Dąbrówka

Gród w Dąbrówce wart poznania

Władze samorządowe Gminy Dopiewo zapraszają do wspólnego podsumowania projektu “Gród w Dąbrówce – wart poznania”.
Miejsce: Dąbrówka w Gminie Dopiewo, ul. Malinowa – teren przy szkolnej rotundzie i hol szkoły podstawowej.
Termin: 29 listopada 2019 r.

Wydarzenie rozpocznie symboliczne odsłonięcie makiety plenerowej grodu o godz. 11:00 (przed makietą, okolice rotundy szkolnej), który – jak dowiodły badania archeologiczne – istniał w tej miejscowości od połowy IX do połowy X w.

Książkę “Gród w Dąbrówce” Patronatami Honorowymi objęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego – Marek Woźniak, Starosta Poznański – Jan Grabkowski, Dyrektor Muzeum Archeologicznego w Poznaniu – Prof. dr hab. Marzena Szmyt, Wielkopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków – Jolanta Goszczyńska i Wójt Gminy Dopiewo – Adrian Napierała.

Redaktor: Emilia Szulc
Opublikowano: 29 listopada 2019