Halo Świat

Plakat cyklu spotkań podróżniczych Halo Świat, Czego o swojej kulturze nie powie Ci ARAB- Agieszka Chęś
Halo Świat

Kategoria: Edukacja

Data: 25 kwi 2019

Czas: 19:00

Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kleszczewie

Spotkanie z cyklu “Halo Świat” – pt. “czego o swojej kulturze nie powie Ci Arab”

Będzie to okazja do poznania Agnieszki Chęś, która przedstawi kulturę arabską przez pryzmat swoich doświadczeń z trzech lat spędzonych w Omanie oraz podróży po Półwyspie Arabskim (Jordania, Katar i Zjednoczone Emiraty Arabskie). W opowieści przeplatać się będą tezy antropologów, socjologów i kulturoznawców z historiami poznanych tam ludzi, własnymi doświadczeniami i anegdotami prelegentki.
Co ukształtowało kulturę arabską – czyli o Beduinach, pustyni i Islamie. Ile żon chciałby mieć Arab i czy aranżowane małżeństwa są szczęśliwe? Czego zazdroszczą nam arabskie kobiety i czego my możemy im pozazdrościć. Czy choćby – jak zaparzyć kawę po arabsku, jak smakuje wielbłąd, dlaczego warto jeść daktyle i jakie są największe arabskie przysmaki. To tylko niektóre z ciekawych zagadnień, jakie przewiną się podczas tego spotkania.

Redaktor: Marcin Klichowski
Opublikowano: 25 kwietnia 2019