IV Bieg Pieczonej Pyry

Czas: 11:00

IV Bieg Pieczonej Ryby

Już 8 września z Parku Mielżyńskich w Iwnie wystartuje IV Bieg Pieczonej Pyry

IV Bieg Pieczonej Pyry to bieg dla każdego, kto ukończył 16. rok życia i jest w stanie przebiec 5 kilometrów. W tym roku impreza biegowa odbędzie się w Parku Mielżyńskich w Iwnie, w dotychczasowych edycjach odbywających się na terenie Starej Cegielni w Iwnie wzięło udział łącznie 305 osób, z czego najwięcej w drugiej edycji biegu – 132. Tegoroczny limit zakłada 200 biegaczy.
Jak co roku imprezie towarzyszą różne atrakcje dla biegaczy, którzy zawitają na starcie. Przede wszystkim to bogaty pakiet żywieniowy, z którego bieg słynie już od pierwszej edycji. Fajną atrakcją jest unikatowy drewniany medal, który co roku przechodzi małe modyfikację, ale zawsze motywem przewodnim jest “pyra”. Nagrody dla najlepszych zawodników, to również coś co przyciąga biegaczy na nasz bieg – zwycięzca i zwyciężczyni zgarną nagrodę o wartości 300 zł, drugie miejsce jest premiowane 200 zł, trzecie – 100 zł. Ponadto przewidziane zostały także nagrody dla najlepszej mieszkanki i najlepszego mieszkańca Gminy Kostrzyn.

Harmonogram w dniu zawodów:
09.00 – 10.30 – zapisy i weryfikacja zawodników, wydawanie pakietów startowych
10.45 – 10.55 – rozgrzewka