Jarmark bożonarodzeniowy w Szreniawie

namalowany obraz przedstawiający rodzinę przy stole w starej chacie

Kategoria: Rozrywka

Data: 15 gru 2019

Czas: 10:00 - 16:00

Miejsce: Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie

Jarmark bożonarodzeniowy w Szreniawie

Jak co roku w okresie przedświątecznym Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza 15 grudnia 2019 roku w godzinach 10.00–16.00 na imprezę Jarmark bożonarodzeniowy. Tegoroczne wydarzenie jest wyjątkowe z powodu obchodów 55-lecia Muzeum oraz miejsca gdzie będzie odbywał się Jarmark, a będzie się odbywał na całym terenie, dlatego korzystając z okazji w tym dniu chcielibyśmy  się pochwalić otwarciem nowo wyremontowanych pawilonów: Dzieje rolnictwa, Rzemiosło wiejskie i przetwórstwo oraz Muzeum Tarpana. Jarmark jak co roku ma głównie charakter handlowy,  dzięki czemu zwiedzający  będą mogli zakupić produkty – pamiątki od drobnych wystawców oraz rękodzieła wykonane przez twórców ludowych, którzy będą prezentować swoje wyroby w pawilonach wystaw czasowych. Kolejną atrakcją wzbogacającą Jarmark jest udział Powiatu poznańskiego, który organizuje w tym dniu kolejny konkurs kulinarny „Najlepszy smak Powiatu Poznańskiego – Smak Piernika 2019 i Smak Ryby 2019” oraz pokaz przyrządzania potraw świątecznych w raz poczęstunkiem. Jarmark bożonarodzeniowy objęty jest honorowym patronatem starosty poznańskiego Jana Grabkowskiego. Więcej informacji znajduje się TUTAJ.

Redaktor: Emilia Szulc
Opublikowano: 15 grudnia 2019