plakat XX Powiatowego Kolędowania w Buku 18 stycznia 2020 godz. 16

Czas: 16:00 - 18:00

Miejsce: Sanktuarium Matki Bożej Bukowskiej Literackiej w Buku

Kolędowanie w Buku

Starosta poznański Jan Grabkowski oraz burmistrz Miasta i Gminy Buk Paweł Adam zapraszają na jubileuszowe, bo już dwudzieste Powiatowe Kolędowanie. – To wyjątkowe i bardzo radosne spotkanie, podczas którego można posłuchać kolęd, pastorałek i utworów o nastroju bożonarodzeniowym. Wyjątkowa jest też zawsze atmosfera panująca w Sanktuarium Matki Bożej Bukowskiej Literackiej w Buku. Podniosła, choć nieco mniej zobowiązująca, niż w trakcie mszy świętej – uważa starosta.

Dwudziestą edycję Powiatowego Kolędowania zaplanowano na sobotę, 18 stycznia, o godz. 16.00. W roli gospodarza wystąpi ksiądz proboszcz Andrzej Szczepaniak. Wszystkim zebranym, tak jak zwykle zresztą, zaprezentują się zespoły z powiatu poznańskiego. Tym razem będą to Chór Zespołu Pieśni i Tańca Chludowianie, Zespół Kameralny Amici Canti z Buku oraz Chór Męski przy Cechu Stolarzy Swarzędzkich Akord. Kolędy zaśpiewa również znana z telewizyjnych programów Mam Talent czy też X Factor, Marta Podulka.

Redaktor: Emilia Szulc
Opublikowano: 18 stycznia 2020