Koncert Lovesick Duo

Czas: 19:00 - 21:00

Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Kleszczewie

Koncert Lovesick Duo – Łap Kulturę

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kleszczewie zaprasza na kolejne – 29. wydarzenie w ramach cyklu ŁAP KULTURĘ. Tym razem ze znakomitym, pozytywnym, włoskim akcentem!

LOVESICK DUO to Paolo Roberto Pianezza oraz Francesca Alinovi.
Pochodzą z Bolonii i koncertowali już niemal w całych Włoszech, ale też w Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych oraz Irlandii. Do Polski przyjeżdżają po raz pierwszy. Mają w swoim dorobku 3 płyty długogrające.

Muzyka, którą grają to niesamowicie energetyczna mieszanka klasycznego rock’n’rolla i bluesa, country i americany. Grają zarówno amerykańskie standardy, jak i własne kompozycje z autorskimi, włoskimi tekstami, które sami określają jako „ironiczne, bluesowe i gawędziarskie”.
Jest to zatem wielka gratka dla wszystkich miłośników klimatów lat 50-tych i 60-tych!

Na ich pierwszej polskiej trasie towarzyszy im na perkusji Andrzej Kownacki, znany przede wszystkim ze współpracy z takimi zespołami, jak Hot Lips i Fingerstyle Bob Trio, ale mający na swoim koncie także występy z takimi gigantami polskiej sceny bluesowej jak: Romkek Puchowski, Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, a także Jan Gałach.

Wstęp wolny.

Redaktor: Marcin Klichowski