Koncert Symfoniczny

Czas: 19:00

Miejsce: Centrum Kultury Przeźmierowo

Wiosenny Koncert Symfoniczny

27 kwietnia w Centrum Kultury Przeźmierowo odbędzie się Wiosenny Koncert Symfoniczny na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej. Będzie to też koncert pożegnalny Szymona Melosika, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Sezam w Tarnowie Podgórnym. Wiosenny Koncert Symfoniczny wykona orkiestra Le Quattro Stagioni pod dyrekcją Tadeusza Żmijewskiego.

Podczas koncertu usłyszymy utwory m.in. takich kompozytorów jak: Jan Sebastian Bach, Georg Friedrich Händel, Wolfgang Amadeus Mozart, Georges Bizet, Giacomo Puccini, Johannes Brahms, Richard Addinsell oraz Wojciech Kilar. Partie solowe wykonają: Lucyna Białas (sopran), Marzena Łopińska (flet), Paweł Joks (trąbka), Dominik Żmijewski (skrzypce), Nina Lewoczko (skrzypce), Sara Lewoczko (fortepian) oraz Szymon Melosik (fortepian).

Dla tego ostatniego będzie to koncert pożegnalny. Dyrektor GOK Sezam żegna się w ten sposób z gminą Tarnowo Podgórne. Przechodzi na emeryturę po 19 latach pracy na rzecz Ośrodka Kultury. Wiosenny Koncert Symfoniczny ma charakter charytatywny. Podczas tego wydarzenia wolontariusze z Polskiej Akcji Humanitarnej będą prowadzili zbiórkę pieniędzy na ratowanie dzieci w objętym wojną Jemenie.

Orkiestra Le Quattro Stagioni (Fot. B. Nowicki)

Zapraszamy do Centrum Kultury w Przeźmierowie 27 kwietnia, o godz. 19.00. Na koncert obowiązują bezpłatne zaproszenia dostępne od 15 kwietnia. Z uwagi na wielkie zainteresowanie koncertem, próba generalna, na której wykonany będzie cały koncertowy program, będzie otwarta dla publiczności. Odbędzie się ona w Centrum Kultury Przeźmierowo w dniu koncertu o godzinie 15.30. Obowiązują na nią bezpłatne wejściówki.

Zaproszenia i wejściówki można odbierać: w siedzibie GOK Sezam (ul. Poznańska 96 w Tarnowie Podgórnym) od pon. do pt. w godz. 9-15, w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (ul. Ogrodowa 14) od pon. do pt. w godz. 15-20, w Centrum Kultury Przeźmierowo (ul. Ogrodowa 13a) od wt. do pt. w godz. 16-20.

Autor: Karina Biała

Szymon Melosik (Fot. Marek Kromski)

Opublikowano: 27 kwietnia 2019