Konkurs „Smak tatara”

Kategoria:

Data: 31 sty 2022

Czas: 15:00

Konkurs „Smak tatara 2022”

Ogłaszamy styczeń miesiącem tatara! Z tej okazji organizujemy konkurs „Smak tatara 2022”. Zapraszamy do udziału restauracje i koła gospodyń wiejskich z całej Wielkopolski. Instytutu Skrzynki, powiatowa instytucja kultury, operator Szlaku Kulinarnego „Smaki Powiatu Poznańskiego” jest organizatorem wydarzenia. Zadaniem uczestników będzie przygotowanie tradycyjnego tatara z mięsa (nie tylko z wołowiny), ryb lub tatara wegańskiego. Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie Szlaku Kulinarnego Smaki Powiatu Poznańskiego”. Tam też więcej informacji na temat konkursu.

Zgłoszenia należy przesyłać do dnia 27 stycznia br. włącznie na adres kontakt@smakipowiatupoznanskiego.pl. Na laureatów czekają nagrody o łącznej wartości 2 000 złotych ufundowane przez sponsorów. Laureaci otrzymają także vouchery przygotowane przez Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie upoważniające do udziału w warsztatach z przygotowywania kiełbasy białej parzonej wielkopolskiej.

W poniedziałek, 31 stycznia br. od godz. 15.00 w restauracji Stara Osada w Wiórku, w gminie Mosina, uczestnicy konkursu będą przygotowywać swoje popisowe dania. Oprócz nagród, jury konkursowe przyzna tytuły za „Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego 2022 – Smak Tatara” potrawom przygotowanym przez uczestników z powiatu poznańskiego. Konkurs realizowany jest w ramach akcji “Potrawa/-produkt miesiąca” organizowanej przez Instytut Skrzynki. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie Szlaku Kulinarnego Smaki Powiatu Poznańskiego”.

Źródło: Instytut Skrzynki

Redaktor: Weronika Frąckowiak