Lusowskie Spotkania Muzyczne – Marina Terlecka

Data: 02 sie 2020

Czas: 13:00 - 14:30

Miejsce: Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej i Jakuba Apostoła

Tym razem w ramach niezwykłego cyklu wystąpi Marina Terlecka – absolwentka Akademii Muzycznej im. Sergiusza Prokofjewa w Doniecku z klasy bandury oraz Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu solowego. Obecnie jest doktorantką Uniwersytetu Warszawskiego na wydziale Historycznym Instytutu muzykologii.
Urodziła się w Doniecku, pochodzi z polskiej rodziny Terleckich i Radomskich. Jest laureatem konkursów ogólnoukraińskich i międzynarodowych. Występuje jako wokalistka operowa oraz bandurzystka-instrumentalistka. Czynnie bierze udział w Festiwalach muzycznych w Polsce oraz za granicą. Uczestniczy w projektach operowych, jak również w koncertach muzyki klasycznej. Jako bandurzystka występuje solowo w całej Polsce.
Program Mariny Terleckiej zawiera utwory instrumentalne oraz wokalno-instrumentalne z muzyki klasycznej, współczesnej, wykonuje oryginalną muzykę na bandurę, jak również utwory, aranżowane przez wykonawczynię, przedstawiające narodową muzykę.
Wstęp wolny.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń kulturalnych GOK SEZAM: http://www.goksezam.pl/images/Regulaminy%20i%20wytyczne/regulamin%20wydarze%C5%84%20kulturalnych.pdf

Redaktor: Weronika Gospodarek
Opublikowano: 2 sierpnia 2020