Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Mölkky

Czas: 11:00

Miejsce: Teren Sportowo-Rekreacyjny w Puszczykowie

plakat Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Mölkky w Puszczykowie

Zapraszamy do udziału w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego! Turniej indywidualny dla mieszkańców Powiatu Poznańskiego rozegramy 22 sierpnia, na terenie sportowo-rekreacyjnym przy ulicy Kościelnej – start o godzinie 11:00. Limit uczestników 50 osób – zapisy na maila smgpkosci@gmail.com lub w wiadomości na FB. Atrakcyjne nagrody. Udział w turnieju jest bezpłatny.
Ponadto zapraszamy na spotkania z Mölkky w Puszczykowie – w co drugi piątek od 18 do 20 – teren sportowo-rekreacyjny przy ulicy Kościelnej – kolejny trening 14.08

Mölkky w Puszczykowie – cykl spotkań.
Dla przypomnienia Mölkky to gra, której prostota czyni ją atrakcyjną dla osób w każdym wieku. Sukces jest w niej wypadkową umiejętności celnego rzucania, odpowiedniej taktyki i szczęścia.
W swojej kolejce zawodnicy rzucają drewnianym zbijakiem tak, aby wywrócić nim, upatrzone wcześniej, ponumerowane kręgle. Celem jest uzbieranie dokładnie 50 punktów. W końcówce trzeba jednak uważać, gdyż przekroczenie tej liczby skutkuje cofnięciem do poziomu 25 punktów.
W Mölkky można grać niemal wszędzie. Wystarczy niewielki fragment otwartej przestrzeni – ogród, park, czy żwirowa nawierzchnia. Grać można indywidualnie lub w zespołach, wiek, płeć czy stopień sprawności fizycznej nie ma dużego znaczenia.
Impreza współfinansowana ze środków Powiatu Poznańskiego oraz Miasta Puszczykowa.

Redaktor: Weronika Gospodarek
Opublikowano: 22 sierpnia 2020