Opowieści z Gruzji

Kategoria: Kultura i sztuka

Data: 21 paź 2019 - 25 paź 2019

Czas: 15:00 - 20:00

Miejsce: Gminny Ośodek Kultury "SEZAM"

Wernisaż wystawy Damiana Nowickiego “Opowieści z Gruzji”

Na początku października w Galerii w Rotundzie w Tarnowie Podgórnym zobaczymy nową wystawę. Tym razem będą to fotografie Damiana Nowickiego, dokumentujące jego fascynację Gruzją.
W Galerii w Rotundzie zobaczymy wystawę pt. „Opowieści z Gruzji”. Sam autor tak opisuje powód dla którego zainteresował się tym pięknym krajem na Kaukazie: „Dlaczego Gruzja? Nie będę ukrywał iż zainspirowała mnie książka Marcina Mellera i Anny Dziewit-Meller pt. „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji”, po przeczytaniu której zapragnąłem osobiście przekonać się jak tam jest, czy ludzie są tak serdeczni? Czy aby jest tak jak napisali autorzy książki? Oczywiście był lęk przed weryfikacją, czy aby nie rozczaruję się… Miałem jednak to szczęście spotkać na naszej drodze, bo byliśmy tam pierwszy raz wspólnie z żoną, przyjaznych i serdecznych ludzi. Zakochaliśmy się w Gruzji, dlatego zapragnęliśmy aby nasze dzieci również ją poznały. Druga nasza podróż wspólnie z dziećmi potwierdziła naszą fascynacje tym krajem, tymi ludźmi. Mam nadzieję, że dzięki tym zdjęciom Państwa również zainteresuje Gruzja, a być może zainspirują Was do podróży w tym kierunku.”
Wstęp na wystawę jest wolny.

Wystawa „Opowieści z Gruzji”
Galeria w Rotundzie – Tarnowo Podgórne
Od 4 października 2019r.