Poezja pejzaży

Czas: Całodniowe

Miejsce: Muzeum Regionalne w Stęszewie

Poezja pejzaży – malarstwo Barbary Kucharskiej

Poszukując oznak nadchodzącej wiosny warto wybrać się do Muzeum Regionalnego w Stęszewie, by obejrzeć obrazy Barbary Kucharskiej. „Poezja pejzaży” w niezwykle subtelny, a zarazem kolorowy sposób przenosi widza w świat miejsc bliskich autorce. Wystawa obejmuje dwa cykle twórcze. Pierwszy to seria wydm. Nadmorskie spacery stanowiły bowiem przełomowy moment w życiu malarki, ponieważ to właśnie tam; szukając odpowiedzi na wewnętrzne pytania egzystencjalne, podjęła decyzję o wyborze artystycznej drogi. Drugi cykl stanowią pejzaże przepełnione ferią barw „zasłyszaną” w głowie pani Barbary, która oprócz pasji i wykształcenia w zakresie sztuk plastycznych jest też dyplomowaną flecistką. Połączenie tych dwóch dziedzin pozwala na głębokie odczuwanie emocji, którymi artystka dzieli się za pomocą pędzla. Obrazy cechuje harmonia oraz poczucie spokoju, mimo żywych przejść kolorystycznych.

Prace pani Barbary jak dotąd można było podziwiać w wielu miastach Polski m.in.: Poznaniu, Warszawie, Sopocie czy Olsztynie oraz w Wielkiej Brytanii. Zdobią one wnętrza w kolekcjach prywatnych zarówno w kraju jak i za granicą. Zapraszamy na wspaniałą podróż wśród „myślowych kadrów”; ujętych poprzez melodyjne zestawienia barw. Wystawa trwać będzie do 15 maja br.

Opublikowano: 20 marca 2019