Requiem Mozarta

Czas: 19:00

Miejsce: Koścół p.w. św. Mikołaja w Mosinie

Requiem Mozarta w Kościele p.w. Św. Mikołaja w Mosinie

W całej wielowiekowej historii muzyki trudno o dzieło, które niezmiennie fascynując kolejne pokolenia melomanów i muzyków wzbudza jednocześnie tyle wyjątkowych emocji. Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta – jego ostatnie dzieło. Z powstaniem Requiem związanych jest wiele legend i nie do końca odkrytych tajemnic. Mozart rozpoczął pracę nad nią jesienią 1791 roku i już kilka dni później, koło 20 listopada zapadł na ciężką i gwałtownie wyniszczającą chorobę. Mimo tego kontynuował pracę. 4 grudnia odbyła się (według słów współpracownika Mozarta) próba śpiewana Requiem podczas której Mozart wybuchnął płaczem, przeczuwając swą śmierć. Umarł tej samej nocy, nie dokończywszy swego wybitnego dzieła.

Wspaniałe dzieło Wolfganga Amadeusza Mozarta wykonają wybitni soliści: Anna Budzyńska /sopran/, Jan Jakub Monowid /kontratenor/, Chaoran Zuo /tenor/, Jarosław Bręk /bas/ z udziałem Cooperate Orchestra pod dyrekcją Adama Domurata oraz Chór Akademii Medycznej w Poznaniu przygotowany i prowadzony przez profesora Przemysława Pałkę. Serdecznie zapraszamy mieszkańców i gości Gminy Mosina do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu muzycznym. Koncert w dniu 9 marca o godz. 19:00 – bezpośrednio po zakończeniu Mszy Świętej.

Opublikowano: 9 marca 2019