Rodzinne czytanie bajek

Zdjęcie dziewczynki z maską na twarzy

Kategoria: Dla dzieci

Data: 29 sty 2019

Czas: 16:00 - 17:30

Miejsce: Gminna Publiczna Biblioteka w Czerwonaku, w filii w Koziegłowach

Rodzinne czytanie bajek

W Gminnej Publicznej Bibliotece w Czerwonaku, w filii w Koziegłowach, startuje cykl pod nazwą “Rodzinne czytanie bajek”. – Będą także warsztaty plastyczne. Zachęcamy dzieci do przyjścia w strojach swoich ulubionych bohaterów – czytamy na stronie Stowarzyszenia Społeczna Inicjatywa Lokalna Sąsiedzi, organizatora spotkania. Pierwsze czytanie zaplanowano na wtorek, 29 stycznia o godz. 16.00. Cały cykl będzie obejmował dwanaście wydarzeń i potrwa do końca roku.

Jak zapewnia Fundacja Cała Polska Czyta Dzieciom “codzienne głośne czytanie przez dorosłego jest niezwykle skutecznym sposobem zbudowania bogatego zasobu słów, nauczania – bez żadnych formalnych lekcji i ćwiczeń – poprawnej gramatyki i składni, a także doskonalenia mowy. Dziecku, któremu codziennie wyraźnie czytamy i dużo z nim rozmawiamy, nie będą potrzebni logopedzi i żmudne ćwiczenia wymowy. Czytanie dziecku to także najskuteczniejszy sposób wychowania człowieka z wyobraźnią, samodzielnie myślącego i mądrego, który będzie umiał sobie radzić ze zmianami w życiu. Wychowany na codziennym czytaniu człowiek będzie także umiał postępować etycznie”.

Opublikowano: 29 stycznia 2019