Smaki Regionów

Czas: Całodniowe

Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie

Targi Smaki Regionów

Grupa MTP serdecznie zaprasza na najsmaczniejszy weekend tej jesieni. W dniach 28-30 września na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się bowiem targi Smaki Regionów, podczas których lokalni producenci ze wszystkich regionów Polski zaprezentują swoją żywność. Produkty eksponowane na targach są przygotowywane wyłącznie ze sprawdzonych surowców, według tradycyjnej receptury, tworzone w zgodzie z rytmem natury.

Jak co roku, podczas targów Smaki Regionów nie zabraknie unikatowej żywności, której nie znajdziemy na półkach sklepowych, a która ma wyjątkowy smak, prezentowana jest przez blisko 200 wystawców – lokalnych producentów z całej Polski. Na szczególną uwagę zasługuje ostatni dzień targów, podczas którego przygotowany zostanie specjalny program dla grup szkolnych/przedszkolnych. – Zważając na to, że udział w wydarzeniu jest bezpłatny zależy nam na jak największym dotarciu do szkół z Poznania, jak i całego powiatu poznańskiego – informują organizatorzy. We wspomnianym ostatnim dniu targów planowane jest m.in.:

• Kino kulinarne – Charlie i fabryka czekolady – planowany start około godziny 11: 00 – atrakcja dostępna dla wszystkich!
• Animacje – dmuchane konstrukcje, gry, zabawy*
• Lodowy Test Smaku – przy wsparciu poznańskich lodziarni odtwarzamy konkurencje z programu telewizyjnego, gdzie uczestnik z zasłoniętymi oczami odgaduje smaki lodów. Lodziarnie przygotowały znacznie więcej atrakcji, o których poinformujemy niebawem*
• Warsztaty Piekarenka – niezmiennie od lat, Stowarzyszenie Rzemieślników Piekarstwa organizuje warsztaty, gdzie pod okiem fachowców dzieci, ale także ich rodzice oraz inni zainteresowani, będą mogli pobawić się w piekarza*
• Owocowe warsztaty – zajęcia organizowane przy współpracy z Polską Ekologią*

Ukryta przy niektórych propozycjach programowych * oznacza, że na zajęcia będą prowadzone zapisy. Zgłoszenia grup przyjmowano będą do 13 września. Jak zgłosić grupę? Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się TUTAJ. Tam też więcej informacji.

Redaktor: Andrzej Och
Opublikowano: 28 września 2019