Kategoria: Dla dzieci

Data: 04 cze 2022

Czas: 15:00

Spektakl dla dzieci

Fundację Barak Kultury, w ramach zadania publicznego „Spotkania z Teatrem”, współfinansowanego ze środków powiatu poznańskiego, zaprasza na spektakle Mandara Purandare pt. “Co się dzieje po drugiej stronie kuli ziemskiej”, który realizowany będzie w pięciu ośrodkach kultury: Koziegłowach, Swarzędzu, Mosinie, Kleszczewie oraz Tarnowie Podgórnym.

Opowieści oparte na baśniach hinduskich to propozycja skierowana do najmłodszego grona odbiorców. Baśnie pochodzące z wielu regionów Indii, przedstawione w różnych językach pokazują mało znany, ale fascynujący świat hinduskich książąt i księżniczek, braminów i egzotycznych zwierząt: tygrysów, słoni, papug, węży i szakali.

Zabawne i pouczające opowieści, działające na zmysły wzroku i słuchu, są cennym źródłem poznania indyjskiej kultury. Ten tajemniczy świat pokaże najmłodszym Mandar Purandare, urodzony w Indiach aktor i muzyk. Za sprawą nastrojowych dźwięków tabli, klarnetu i harmonii połączonych z egzotycznymi obrazami przeniesiemy się w sam środek magicznych Indii.

Mandar Purandare to urodzony w Pune, w Indiach, artysta. Od dzieciństwa miał kontakt ze sceną i aktorstwem. Występował w języku marathi, hindi, niemieckim. Po przyjeździe do Poznania współpracuje m.in. z Teatrem Nowym, gdzie ostatnio grał rolę Fortynbrasa w „Hamlecie”. Ma również własne projekty performatywne. Działa także na scenie muzycznej. Jest wykładowcą języka hindi na UAM w Poznaniu. To także muzyk, aktor, tłumacz, wielbiciel kwiatów, przyrody i ludzi.

Spektakle odbędą się kolejno:
Swarzędz: 29 maja, godz. 11.00
Kleszczewo: 29 maja, godz. 15.00