Spektakl „Mniszka” Skansenu Teatralnego

zdjęcie wykonanie w ciemności, z ciemności wyłaniają się postaci trzymające na patykach papierowe statki, z lewej kobieta owinięta w biało-szare szaty dmuchająca na papierowe statki

Kategoria: Kultura i sztuka

Data: 08 mar 2020

Czas: 19:00 - 19:45

Miejsce: Dom Tramwajarza

Spektakl „MNISZKA” Skansenu Teatralnego

Na podstawie „Monologu martwej Mniszki” Gustawa Herlinga Grudzińskiego.
Inscenizacja i reżyseria: Anna Rozmianiec

Spektakl jest pewnego rodzaju podróżą przez wypełnioną modlitwą i pracą codzienność klasztoru, podróżą po życiu emocjonalnym i duchowym cysterek, po ich powołaniu, oddaniu, ale też wątpliwościach. Atmosferę spektaklu tworzą zapachy, obrazy i dźwięki. Przestrzeń spektaklu wypełnia się dźwiękami litanijnie powtarzanego tekstu oraz pięknymi pieśniami wykonanymi w technice białego śpiewu. Drewniana scenografia, czerń i biel kostiumów wszystko to wpływa na surowość i nastrojowość spektaklu.
Spektakl przygotowany w ramach projektu „Szlakiem Cysterskim – cykl warsztatów i spektakli przeznaczonych dla mieszkańców po 40 roku życia” , realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury „Sokół”.

8 marca, godz. 19.00
Sala Amarantowa, Dom Tramwajarza
Ul. Słowackiego 19/21, Poznań
Bilety: 5 zł, dostępne w Punkcie informacyjnym Domu Tramwajarza oraz na stronie bilety24.pl od poniedziałku 10.02.2020 r.
Czas trwania: 45 min.

Redaktor: Emilia Szulc