Spektakl pt. “Intrygantki”

Czas: 18:00

Miejsce: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las

Teatralna sobota dla dorosłych – premiera spektaklu Intrygantki

Grupa teatralna Przystanek Teatr, zaprasza widzów dorosłych na premierę dramatu Intrygantki, autorstwa jednego z najwybitniejszych współczesnych dramaturgów francuskich – Erica Emmanuela Schmitta. Intrygantki to historia pięciu kobiet ich wspólnego pragnienia – marzenia o zemście za złamane serce. Czy podstępnie zwabiony w ich sidła Don Juan stanie się ofiarą matrymonialnej intrygi? A może okaże się, że mimo upływu lat, za sprawą magii uwodzicielskich słów tajemniczy mężczyzna wciąż posiada nad kobietami władzę?

W grudniu zeszłego roku zespół Przystanek Teatr rozbudził apetyty widzów teatralnych, uchylając rąbka kotary i zapraszając na otwartą próbę Intrygantek. Po czterech miesiącach wytężonej pracy Przystanek Teatr serwuje Państwu obiecane danie główne w postaci premiery spektaklu. Przystanek Teatr zrealizował już wcześniej Baśnie Andersena Bogdana Wąsiela (2016) oraz Kartotekę Tadeusza Różewicza (2017). Spektakl Baśnie Andersena otrzymał I nagrodę na Przeglądzie Teatrów Amatorskich Kwilcz 2016 w ramach Festiwalu Teatr Na Dobrej Drodze.

Wystąpią: Magdalena Burdzińska, Knga Tomczak-Nowak, Małgorzata Kowalska, Małgorzata Golcz-Polaszewska, Dorota Mierzwicka, Katarzyna Zwierska, Mariusz Frontczak wraz z Arturem Szychem, twórcą Teatru Wierzbak Plus – Artur Szych (www.wierzbakplus.pl), który od samego początku jest opiekunem artystycznym grupy teatralnej oraz jej reżyserem. Wstęp wolny.

Opublikowano: 30 marca 2019