Spływy kajakowe

Plakat Wakacyjne spływy kajakowe po jeziorze Rosnowieckim i Chomecickim, 14,27,28 lipca i 4,17,24 sierpnia
Spływy kajakowe

Kategoria: Sport

Data: 14 lip 2019

Czas: 9:30

Miejsce: Komorniki

Wakacyjne spływy kajakowe

Gmina Komorniki zaprasza na drugą edycję wakacyjnych spływów kajakowych po jeziorze Chomęcickim i Rosnowieckim.

Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców gminy Komorniki w różnym przedziale wiekowym. Niski stopień trudności spływu umożliwia uczestnictwo całych rodzin. Na potrzeby uczestników spływu do dyspozycji będzie 13 kajaków dwuosobowych wraz z osprzętem. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszenia, każdy mieszkaniec Gminy może brać udział w spływie tylko raz w sezonie.
Dostępne będą również dwie plaże na początku i na końcu spływu, z możliwością bezpiecznego wodowania sprzętu pływającego. Na plaży znajdującej się na jeziorze Chomęcickim, która położona jest w połowie proponowanej trasy uczestnicy będą mieli zaplanowany krótki odpoczynek regeneracyjny z możliwością wykąpania się w jeziorze.

Współorganizatorem przedsięwzięcia będzie KS Stomil Poznań, który na co dzień prowadzi sekcję kajakową. Uczestników spływu obowiązywał będzie regulamin spływu. Spływ dla mieszkańców będzie bezpłatny. Zbiórka pół godziny przed startem o godz. 9.00.

Redaktor: Marcin Klichowski
Opublikowano: 14 lipca 2019