Spotkania Muzyczne

Plakat Lusowskie spotkania muzyczne, Kościół w Lusowie. Wstęp wolny, 2 czerwca 2019, godz. 13:00
Spotkania Muzyczne

Kategoria: Rozrywka

Data: 02 cze 2019

Czas: 13:00 - 15:00

Miejsce: Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej i Jakuba Apostoła

Lusowskie Spotkania Muzyczne. Koncert 120: Kwartet Aulos

Zespół tworzy 4 muzyków: Mariusz Dziedziniewicz (obój), Krzysztof Mayer (klarnet), Dariusz Rybacki (fagot), Joanna Deka (flet). Grupa gra ze sobą od 1997 roku, ich muzyczna przyjaźń rozpoczyna się od studiów na Akademii Muzycznej. Obecnie muzycy są solistami orkiestry Teatru Wielkiego w Poznaniu. Sami opracowują aranżacje swoich utworów, co obok radości grania, daje im też satysfakcję tworzenia, układania materii dźwiękowej zgodnie z własnym poczuciem estetyki. Precyzyjnie wypełniają przestrzeń dźwiękową, każąc słuchaczom zapomnieć, że grają tylko cztery instrumenty. Potrafią w czterech głosach zawrzeć zarówno muzykę oper Mozarta, symfonicznych “Tańców Węgierskich” Brahmsa, jak i big-bandowych kompozycji Glenna Millera. Zespół wykonuje z jednakową przyjemnością dobrą muzykę każdego gatunku – od mistrzów baroku do klasyki XX-wiecznej muzyki rozrywkowej.

I takie utwory usłyszymy też na progu czerwca w Lusowie. W lusowskim kościele wybrzmi zarówno Bach, Mozart i Brams, ale posłuchamy również utworów Gershwina czy Ennio Moricone. Obok barokowego Menuetu Boccheriniego, zespół zagra także bardzo popularny The Enterteiment Joplina. Będzie więc różnorodnie, zatem to dobry plan na czerwcowe niedzielne popołudnie. Wstęp na koncert jest oczywiście wolny.

Redaktor: Marcin Klichowski
Opublikowano: 2 czerwca 2019