Warsztaty dziennikarskie

Plakat Warsztaty dziennikarskie, Mało mówienia, dużo praktyki! udziałw warsztatach jest bezpłatny
Warsztaty dziennikarskie

Kategoria: Rozrywka

Data: 15 cze 2019 - 16 cze 2019

Czas: Całodniowe

Miejsce: Sala Miejska w Buku

Bezpłatne warsztaty dziennikarskie w Buku

Gmina Buk serdecznie zaprasza na warsztaty dziennikarskie, które odbędą się w dniach 15-16 czerwca 2019 r. w budynku Sali Miejskiej – dawnej synagogi. Warsztaty poprowadzą Dominika Długosz-Gierszewska oraz pochodzący z naszej miejscowości Marcin Bielawski!

Dominika Długosz-Gierszewska
W zawodzie od grudnia 1996 r. Najpierw jako stażystka potem dziennikarka kryminalna w Wiadomościach. Z krótką przerwą w 1999-2000 na tworzenie pierwszego portalu informacyjnego w Polsce tp.internet. Potem znowu Wiadomości aż do 2006 r. Przez następne 12 lat grupa Polsat, czyli TV Biznes, Wydarzenia, Polsat News, Polsat News 2. Reporterka polityczna, prowadząca serwisy informacyjne, programy publicystyczne, wydawca i producent. Zupełnie spokojnie i bez fałszywej skromności mogę powiedzieć, że o telewizji wiem wszystko. Od pół roku robię coś zupełnie nowego – piszę dla Newsweeka.

Marcin Bielawski
Operator kamery od 17 lat, z czego w telewizji od 14-tu. Zaczynał w… SYNAGODZE w Buku, gdzie filmował koncerty, wystawy, przedstawienia teatralne, które zresztą organizował, bo to bukowianin! TV Biznes w Poznaniu, potem już w siedzibie w Warszawie. Następnie trafił do Polsat News, w którym to wielokrotnie latał po świecie z polskimi premierami i prezydentami. Był w Afganistanie, Izraelu kiedy wojska szykowały się do wejścia do strefy Gazy. Relacjonował na żywo z Włoch ze szpitala, do którego trafił Kubica zaraz po wypadku. W ostatnich 12 latach uczestniczył w najważniejszych wydarzeniach w Watykanie. Olimpiada 2012 w Londynie, 4 lata na Tour de Pologne i większość najważniejszych wydarzeń politycznych w Polsce. Marcin był ich obserwatorem. Uważa, że praca operatora to: „od przygody do przygody”. Jego filmy o Mustangach były prezentowane amerykańskim dziennikarzom w głównej siedzibie Forda w USA.Jak wspomina Marcin Bielawski: „Dominika pojawiła się w warszawskim oddziale TV BIZNES i tam trafiła na bukowianina, czyli na mnie. Byliśmy nierozłącznym teamem. Sumienna, wymagająca, bardzo doświadczona dziennikarka”.

Mało mówienia, dużo praktyki – tak w skrócie można opisać to, co czeka na uczestników!
Takich warsztatów w Buku jeszcze nie było! Zachęcamy do udziału wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w dziennikarstwie, interesują się mediami, prowadzą strony internetowe, blogi lub po prostu chcą się czegoś nauczyć.

Redaktor: Marcin Klichowski
Opublikowano: 15 czerwca 2019