Weekend na Szlaku

Plakat Weekend na Szlaku Piastowskim, Gry i zabawy małych Słowian, 21-23.06.2019r.
Weekend na Szlaku

Kategoria: Rozrywka

Data: 21 cze 2019 - 23 cze 2019

Czas: 8:00 - 18:00

Miejsce: Gród Pobiedziska

Weekend na Szlaku Piastowskim

Gry i zabawy małych Słowian tematem przewodnim IV Weekendu na Szlaku Piastowskim

W dniach 21-23 czerwca 2019 roku w Wielkopolsce oraz na Kujawach odbędzie się czwarta edycja święta Szlaku Piastowskiego. Jest to kontynuacja narodzonej w 2016 roku idei stworzenia wspólnego przedsięwzięcia pokazującego atrakcyjność turystyczną obu regionów. Co roku w akcję angażuje się większość obiektów tego najważniejszego szlaku kulturowego w Polsce, oferując turystom nowy wymiar rozrywki – dobrą zabawę z historią w tle.

Motywem przewodnim tegorocznego Weekendu na Szlaku Piastowskim są Gry i zabawy małych Słowian. Dzieci – małe i duże – będą miały szansę wcielić się w rolę wojów niczym z drużyny Mieszka I i wziąć udział m.in. w prawdziwych Piastowskich Igrach w Grodzie Pobiedziska lub spróbować swoich sił w zabawach i grach, w które ich rówieśnicy bawili się już setki lat temu, np. w Trzemesznie, Strzelnie, Wągrowcu, Gieczu i Pobiedziskach.

Szczegółowy program wydarzenia na www.szlakpiastowski.pl

Redaktor: Marcin Klichowski
Opublikowano: 21 czerwca 2019