logo szreniawa

Czas: Całodniowe

Miejsce: Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie

Weekend w Szreniawie

Nie do podrobienia sytuacja w weekend 14-15 sierpnia. Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie zaprasza od godz. 10:00 wszystkich miłośników koni i zawodów hippicznych. Będzie okazja aby przyjrzeć się pracom pielęgnacyjnym przy koniach oraz zapoznać się z historią ich użytkowania. W ramach rekreacji możliwa będzie przejażdżka bryczką oraz na kucyku. Główną atrakcją niedzieli będą Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody „Bosma Jump Meeting” (szczegóły poniżej) o Puchar Wójta Gminy Komorniki oraz występy Zespołu Tańca Ludowego Politechniki Poznańskiej „Poligrodzianie”.

14 sierpnia, w godzinach 12.00-16.00:

– g.12.00 – Spotkanie na wybiegu dla koni: prace pielęgnacyjne przy koniach z prelekcją oraz lonżowanie konia na wybiegu

– g. 13.00 – Oprowadzanie kuratorskie Bogusława Łowińskiego po wystawie stałej „Historia transportu wiejskiego. Ocalony blask powozów” (16 – obora na folwarku muzealnym)

– g. 14.30 – Zbiórka przy bocznym wejściu do obory: zaprzęganie koni do bryczki,  możliwość przejażdżki bryczką i na kucyku. Alternatywnie w razie deszczowej pogody odbędzie się pokaz pracy konia w kieracie.

15 sierpnia:

– g. 9.00 – 17.00 – Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody „Bosma Jump Meeting” (więcej informacji na stronie Gminy Komorniki i na profilu facebook Bosma Jump Meeting)

– g. 12.00 – Oprowadzanie kuratorskie Bogusława Łowińskiego po wystawie stałej „Historia transportu wiejskiego. Ocalony blask powozów” (16 – obora na folwarku muzealnym)

– g. 13.30 i 15.00 – Występy Zespołu Tańca Ludowego Politechniki Poznańskiej „Poligrodzianie” (scena na placu głównym)

Uwaga: Muzeum czynne w godzinach 10.00-18.00. W niedzielę wstęp bezpłatny!

Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie zapowiada kolejną edycję rozgrywek BOSMA JUMP MEETING, które tradycyjnie odbędą się na terenie placówki. Tym razem do współzawodnictwa w ramach konkurencji jeździeckich w skokach przez przeszkody, dojdzie w niedzielę 15 sierpnia br. początek od godz.9.00.
W programie znajdą się Zawody Towarzyskie o Puchar Wójta Gminy Komorniki oraz Zawody Regionalne, w zakresie których rozegrany zostanie turniej Grand Prix KJ Fimmel Team. Na parkurze pojawią się nie tylko zawodowi jeźdźcy ale także rywalizujący ze sobą amatorzy. Możliwe będą także debiuty dzieci w konkursie zabawowym z bezpośrednią asystą trenera. Szczegółowe informacje można znaleźć na https://www.facebook.com/BosmaJumpingTeam. Wydarzenie to – tak jak ostatnio – przybierze formułę całodniowego pikniku z dużą dawką sportowych emocji. Równolegle, przekraczając progi Muzeum będzie można obejrzeć występy artystyczne Zespołu Folklorystycznego „Poligrodzianie” (o godz. 13.30 i 15.00) oraz skorzystać z oferty gastronomicznej i ogródka piwnego Browaru Szreniawa. Wstęp na Zawody i wejście w tym dniu do Muzeum jest bezpłatne.

Redaktor: Weronika Frąckowiak
Opublikowano: 14 sierpnia 2021