grafika przedstawiająca strukturę kamienną

Czas: 17:30 - 20:30

Miejsce: Galeria Sztuki w Mosinie

Wernisaż Moniki M. Korony

Artystka urodzona w Warszawie, studiowała na ASP w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu). Kuratorka cyklu wystaw „Zachować dla przyszłości”, współautorka cyklu projektów filmowych „Zachować dla przyszłości”, publikacji „Sztuka dla nas i potomnych”. Stypendystka programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”, Banku WBK, zdobywczyni Nagrody X Salonu Wielkopolskiego, Nagród Rektorskich I i II stopnia. Doktor habilitowany na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Autorka o pracach wystawianych w Mosinie napisała m.in. tak : “W polu moich zainteresowań znajduje się malarstwo, rysunek, grafika warsztatowa, fotografia, instalacja malarska, grafika projektowo–multimedialna i animacja komputerowa, opieka i ochrona sztuki nowoczesnej, film dokumentalny. Wszystkie te zagadnienia, które również obejmują szerokie spectrum różnorodnych działań technologicznych, są mi bardzo bliskie – są naturalną konsekwencją zdobytych doświadczeń, przenikają się ze sobą i przekładają się na obecny etap mojej twórczości”. Wystawę  można oglądać od 9 listopada  do 26 listopada 2019 r. w Galerii Sztuki w Mosinie.

Redaktor: Emilia Szulc
Opublikowano: 9 listopada 2019