Wiosna z Modrakami – koncerty

Na zdjeciu pozuje zespół folklorystyczny w ludowych strojach
Wiosna z Modrakami - koncerty

Kategoria: Kultura i sztuka

Data: 21 mar 2020

Czas: 16:00 - 18:00

Miejsce: Centrum Kultury Przeźmierowo

Wiosna z Modrakami – koncerty

„A wiosenka na płocie w tej zielonej kapocie…”
Tę i wiele innych piosenek zaklinających naturę, by sprowadziła ciepło wiosennych promieni słonecznych i wielobarwne kwiecie, usłyszymy już niebawem na XIX galowym koncercie Wiosna z MODRAKAMI. Koncert ten wpisuje się wieloletnią tradycję występów Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego na scenie Centrum Kultury w Przeźmierowie, który gminę Tarnowo Podgórne rozsławia nie tylko w regionie wielkopolski, ale i poza granicami kraju.
Urzekająca, pełna rozmachu choreografia tańców ludowych pani Agnieszki Dolaty cieszy nie tylko widzów, ale i samych tancerzy. Pracują oni w kilku grupach wiekowych doskonaląc swoje umiejętności. Każdego roku zespół przeprowadza nabór włączając tym samym w krąg tancerzy najmłodsze dzieci z naszej gminy w niezwykłą atmosferę wspólnej twórczej pracy. I tę najmłodszą grupę 8- 9 letnich tancerzy już będzie można podziwiać podczas zapowiadanego koncertu.
Przygotowania trwają na wielu płaszczyznach. DZPi TL Modraki posiada własną kapelę, w której dzieci grają na skrzypcach, basie, klarnecie. Pracuje z nimi i aranżuje dla nich muzykę pani Anna Dolata. Podczas zimowych ferii zaś, grupa starszych tancerek wzięła udział w Warsztatach wokalnych prowadzonych przez panią Adę Mańczak-Rogożę. Zabawa z dźwiękiem, inspiracja muzyką ludową oraz wzajemne obserwowanie własnych wykonań wszystkim dodaje skrzydeł i wpływa na integrację zespołu.

Podczas Koncertu Galowego, na który zapraszamy w sam dzień nadejścia wiosny – 21. 03. 2020 r. na godz. 16:00 do Sali CK w Przeźmierowie zespół wykona suity taneczne różnych regionów Polski, m. in. rodzimej Wielkopolski oraz Śląska i Podhala, zabrzmią pieśni o różnym charakterze i przeznaczeniu, oraz zaprezentuje się kapela. Jeśli ktokolwiek nie zdąży przybyć w tym terminie, spieszymy uspokoić, że odbędzie się też koncert „MODRAKI na bis” 4. 04. 2020 r. w tym samym miejscu i o tej samej godzinie. Zapraszamy wiosennie i z radością, by dzielić z państwem naszą pasję!

XIX galowy koncert Wiosna z MODRAKAMI – MODRAKI na bis
CK w Przeźmierowie, 4. 04. 2020 r.
Bezpłatne wejściówki w siedzibie GOK „SEZAM” (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15) i w Centrum Kultury Przeźmierowo (od wtorku do piątku w godz. 16-20). Sprzedaż online prowadzi serwis Bilety24.pl

Redaktor: Emilia Szulc
Opublikowano: 21 marca 2020