Wyprawa na Dziewiczą Górę

Data: 15 lip 2018

Czas: 10:00

Sąsiedzi Poznania cz. 5 Czerwonak – wyprawa na Dziewiczą Górę

Grupa przewodników PoPoznaniu.pl zaprasza wszystkich na wyprawę na Dziewiczą Górę. 15 lipca 2018 (niedziela), godzina 10:00, spotkanie na dworcu kolejowym w Czerwonaku, zakończenie na Dziewiczej Górze (zainteresowani mogą wrócić do Czerwonaka z przewodnikiem).

W czasie kolejnego spaceru z cyklu “Sąsiedzi Poznania” odwiedzimy Czerwonak, który poprzez Wartę graniczy ze stolicą Wielkopolski od strony północno-wschodniej. Mimo że rozwój miejscowości przypada na XIX i XX wiek jest tu wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia. Odkryjemy, skąd pochodzi nazwa Czerwonak, co znajduje się na herbie gminnym. Poznamy historie zakładu papierniczego, pomnika milicji i policji, linii kolejowej Poznań-Wągrowiec, dzieje szkolnictwa oraz wiary i Ochotniczej Straży Pożarnej. Przemierzając Czerwonak odwiedzimy również miejsca współczesne jak akwen nad Wartą i wspaniałą przyrodę Puszczy Zielonki zdobywając przy tym najwyższy szczyt w okolicy, jakim jest Dziewicza Góra, na której znajduje się wieża widokowa.

Wycieczka dedykowana jest miłośnikom spacerów pieszych, gdyż odległość od centrum miejscowości do Dziewiczej Góry wynosi około 3 km w jedną stronę.

[Informacja ze strony gminy Czerwonak]

Redaktor: Weronika Frąckowiak