Zdrowy Senior

Plakat na warsztaty edukacyjno profilaktyczne dla seniorów na 6 listopada 2019 w Kleszczewie
Zdrowy Senior

Kategoria: Dla seniora

Data: 06 lis 2019

Czas: 8:00 - 10:30

Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kleszczewie

Zdrowy Senior – Warsztaty dla osób starszych i ich opiekunów

Zaawansowany wiek jest istotnym czynnikiem ryzyka pojawienia się zaburzeń natury neurologicznej i psychicznej. Wśród najczęściej występujących schorzeń tego typu możemy wymienić: wylewy i udary mózgu, zaburzenia poznawcze, chorobę Parkinsona, chorobę Alzheimera, depresje, zaburzenia lękowe. Warto wiedzieć jak objawiają się wyżej wymienione schorzenia i jak sobie z nimi radzić. Podczas warsztatów  omawiana będzie profilaktyka chorób otępiennych i innych zaburzeń psychicznych i neurologicznych, jakie mogą dotyczyć seniorów, w tym: zaburzeń lękowych i depresji oraz roli rodziny w profilaktyce, diagnostyce i terapii tych chorób.

Redaktor: Emilia Szulc
Opublikowano: 6 listopada 2019