Gol w doliczonym czasie…

mecz unii swarzędz

Występujący na III-ligowych boiskach piłkarze Unii Swarzędz w swoim pierwszym tegorocznym meczu na własnym boisku zremisowali 1:1 z KP Starogard Gdański. To remis, który pozostawił pewien niedosyt, a to dlatego, że podopieczni trenera Tomasza Bekasa nie byli w stanie wykorzystać faktu, że rywale przez ponad godzinę grali w dziesiątkę. Spotkanie rozpoczęło się zresztą fatalnie dla gospodarzy, bo już w 2 minucie przyjezdni zdobyli gola.

Zespół z powiatu poznańskiego doszedł do głosu po tym, jak w 22 minucie jeden z zawodników KP obejrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisku. – Od tamtego momentu to futboliści Dumy Swarzędza wiedli prym w kreowaniu sytuacji ofensywnych. Zwłaszcza było to widoczne w drugiej połowie, gdy stworzyli co najmniej kilka akcji stuprocentowych. Niestety, zdołali wykorzystać tylko jedną. Już w doliczonym czasie gry, po dośrodkowaniu Kamila Kaniora, głową piłkę do bramki skierował Filip Soboń – relacjonuje klubowa strona.

Dodajmy, że w powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych mecz zamiast na Stadionie Miejskim im. Mariana Zaporowskiego odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią tuż obok. Po tym remisie Unia nadal zajmuje ósme miejsce w tabeli. Liderem są rezerwy Pogoni Szczecin, które zaledwie o punkt wyprzedzają Olimpię Grudziądz oraz Gedanię Gdańsk. Następny mecz drużyna ze Swarzędza rozegra w niedzielę, 19 marca i to właśnie z przodującą w tabeli Pogonią. O punkty łatwo więc nie będzie… Komplet wyników, tabela i aktualny terminarz na stronie 90minut.pl

Unia Swarzędz – KP Starogard Gdański 1:1 (0:1)
Bramki: Filip Soboń (90) – Konrad Kleinschmidt (2).

mecz unii swarzędzfot. J. Piechota (Unia Swarzędz)

Opublikowano: 13 marca 2023